תפריט
חינוך וזהות יהודית
ראשי > חינוך וזהות יהודית > מרכז לזהות יהודית
תוכניות נוספות תחת חינוך וזהות יהודית


מרכז לזהות יהודית

מרכז ''זהות'' של בית מוריה בבאר שבע פועל כחלק מפעילות המרכזים להעמקת הזהות היהודית הפועלים בחסות משרד החינוך בארץ.התכנית החינוכית של המרכז פונה לתלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים והיא מציעה העשרה והעמקה בנושאי יהדות, ציונות, ערכים וחברה. השיעורים מועברים בכיתות בתי הספר בדרך חווייתית בליווי אמצעי המחשה, הצגות ומשחקים ובשילוב אפקטים אור קוליים.מאות דפי המשוב וההערכה שברשותנו ועשרות בתי הספר הפועלים איתנו ברציפות  במשך שנים רבות, הם העדות הטובה ביותר לאיכות הפעילות של המדרשה.

בין בתי הספר בבאר שבע שנהנו (ועדיין נהנים) משירותינו ניתן למצוא את בתי הספר הבאים: באר"י, נטעים מיתרים, רמות, יפה נוף, מולדת, מענית, מצפה, נאות לון, אמירים, תומר, מאיר, נווה במדבר, יוסף קארו ומוריה.

זמני הפעילות כוללים פעילות בבית הספר בשעות הלימודים, מפגשים ההורים בשעות אחה"צ וכן מסיבות ואירועי שיא בית ספריים. 
 בוגרות מספרות:

חמוטל ששירתה שנתיים במרכז מספרת: "נתונים כאלה ואחרים הגיעו לידיעתי בסוף כיתה י"ב והחלטתי שאני חייבת להירתם לתחום זה, אך עדיין קינן בליבי הספק כמה כבר אוכל לעשות. בעיצומה של השנה השנייה נוכחתי לראות שילדים צועקים לי מקצה הרחוב:"חמוטל"!, "בית מוריה, מה נשמע?" זה ממש חימם את הלב. כבר בכניסה לבית הספר ילדים באו לחבק אותי בשמחה, הם חיכו לשיעורים כל השבוע ווידאו שאני מלמדת את הכיתה שלהם באותו יום. למדתי להכיר חלק מעם ישראל, חלק גדול ומדהים שכמעט לא יצא לי להיפגש איתו קודם. בשיעורים הם נחשפים למנהגים וסיפורי תנ"ך שהם מעולם לא שמעו, במיוחד שכל השיעורים שלנו עשירים מאוד בהמחשות, אמצעים אורקוליים, הצגות וכו'.. . הם גם נוכחו עם הזמן לדעת שבאמת אין לי קרניים".

טוהר, בוגרת המרכז, מספרת בגעגועים: " זו לא עוד שנה, זו משמעות לכל החיים!! זו פעילות שתיתן לך סימנים בדרך, שתלמד אותך איך כל יום חיים עם ערך, איך כל רגע בחיים הופך לשליחות ובעל משמעות. הילדים מחכים לך, מדריכה! שתבואי ותתני להם ערכים, שתעניקי להם חום ואהבה כמו פרח שצריך להשקות ולטפח. אחרי הכל, הפרח הזה הוא העתיד של עם ישראל. כל השבוע הם מחכים ומתרגשים מתי כבר תבוא המדריכה עם התיקייה הגדולה ותהפוך עוד סתם שיעור לחוויה. העבר, ההווה והעתיד נתונים בידייך, את אבוקת האור חייבים להעביר מדור לדור ואת מעבירה אותה בדרך שלעולם לא תשכח מנפשם של הילדים הרכים".

ליצירת קשר:
טל'  08-6490185 פקס 08-6493554 מנחה 0528947078
powered by Art-up