תפריט
פינת בריאות, אליהו שכטר
ראשי > פינת בריאות, אליהו שכטר > אלרגיות
תוכניות נוספות תחת פינת בריאות, אליהו שכטר


אלרגיות


אלרגיות: תפקידה של בלוטת האדרנל
במאמר בשבוע שעבר כתבנו שהגישה הטבעית להתמודדות עם האלרגיה העונתית מבוססת בעיקרה על איזון המערכת החיסונית כדי שתוכל להתנהל באופן נכון. כמו כן, יש לסלק מדרכה את אבני הנגף המפריעים לה לממש יעודה, שהוא להגן על הגוף מאותם גורמים שבאמת עלולים להזיק לו, ולהימנע מלתקוף את מה שלא אמור להזיק לגוף.
בתוך גופנו מתנהל באופן טבעי תהליך של איזון המערכת החיסונית כשגוף מזהה שמערכת החיסונית יצאה מהאיזון שלה. מי שפועל פעולה זאת הוא בלוטה הורמונלית הנמצאת מעל הכליות – האדרנל. האדרנל מפריש חומרים הפועלים לדיכוי המערכת החיסונית וכתוצאה מכך הפחתת מצבי דלקת במצב בו המערכת החיסונית יצאה משיווי המשקל שלה. הבלוטה מפרישה חומר הדומה לקורטיזון הניתן כתרופה על ידי רופא במצבים כמו אלרגיות קשות עם סימפטומים קשים או מחלות קשות אחרות. האדרנל יודע לעשות זאת באופן טבעי כל עוד הוא מספיק חזק. אולם, אם הוא נחלש הוא אינו פועל את פעולתו ואין מי שיאזן את המערכת החיסונית. במצב זה יכולות להתפתח אלרגיות קשות ומטרידות ולעיתים דלקות קשות כגון דלקת פרקים ועוד.
נשאלת השאלה מה גורם לאדרנל להיחלש? אחד מתפקידי האדרנל הוא לאפשר לגוף להתמודד עם מצבי לחץ פיזי ונפשי ממושכים, טראומות פיזיות ונפשיות, מצבים קיצוניים וכדומה. לולא האדרנל האדם עלול להיפגע ולהתקשות לשרוד מצבים אלו. אורח החיים רווי המתח האישי והעולמי בה אנחנו חיים מאלץ את בלוטת האדרנל לעבוד קשה כדי לאפשר לאדם להתמודד עם מתחים רבים וטראומות קשות. דבר זה גורם לאדרנל להישחק ובהדרגה להתעייף ולאבד את כוחו. לעיתים יכול הדבר להופיע אחרי טראומה קשה וקיצונית במיוחד, כשבאחת האדרנל נאלץ להגיב למצב באופן דרמטי ולאבד את כוחו. מצב זה יכול להביא למגוון סימפטומים רבים ושונים, ביניהם; קושי להתעורר בבוקר ועייפות קשה, נטייה ללחץ דם נמוך, ירידה במצב הרוח ודיכאון קל, סחרחורת קלה וכמובן - התפרצויות של אלרגיות.
זו התשובה לשאלה שרבים שואלים: איך פתאום, באמצע החיים, הופיע האלרגיה או למה פתאום מרגישים עייפות נוראה וקושי לקום מהמיטה בבוקר וכדומה. התשובה היא חולשת אדרנל. האדרנל משמש כעין סוללה של הגוף וכשהיא נחלשת, תפקודים שונים של הגוף נפגעים, מה שמאפשר לסימפטומים שונים הנקראים מחלות כגון אלרגיות להופיע. לאור זאת, טיפול העומק באלרגיה חייב להיות מבוסס על כמה מישורים, כשאחד מהם הוא חיזוק האדרנל. ועל כך בשבוע הבא.
בברכה ושבת שלום,
אליהו שכטר
נטורופת, אבחון דרך העין (אירידיולוגיה)
TAT– ניקוי טראומות וחסמים רגשיים
מרצה ומעביר סדנאות בתחומי הרפואה הטבעית
eliyahu3@gmail.com    0528903822
reoot.com
 
 
 
 
powered by Art-up