תפריט
ישיבת באר התחיה
ראשי > ישיבת באר התחיה
תוכניות נוספות תחת ישיבת באר התחיה


מי אנחנו?
ישיבת באר התחיה שואפת לגדל תלמידי חכמים ואנשי מעשה, הרואים לעצמם זכות שהיא חובה להיות שותפים עם א-ל בבניין התורה, העם והארץ.
הישיבה מהווה מרכז תורני בעיר האבות באר שבע, מתוך חיבור לסביבה ויצירת קהילה תורנית המחוללת השפעה חברתית בשכונה ובעיר.
הישיבה מונה כ70 תלמידים ואברכים. הישיבה משפחתית ומגובשת עם אוירה חברתית חיה ותוססת. והישיבה נותנת מקום לפעילויות חברתיות שונות במהלך השנה. ישנו יחס אישי וקשר קרוב מאוד עם הרבנים.
בישיבה שואפים ללמוד תורה בגדלות ובעמקות, בעיון ובבקיאות. ישנו כולל אברכים משמעותי המהווה אבן יסוד לבית המדרש ונותן נופך משמעותי.
בחסדי ה' זכינו לשבת במתחם חדש הכולל בית מדרש, פנימיות וחדר אוכל ברמה גבוהה, כך שאנו זוכים ל"בית נאה מרחיב דעתו של אדם".
 
מה מיוחד בישיבה שלנו?
כל אדם הוא נשמה גדולה ולכל אחד שליחות מיוחדת ובהתאם לכך גנוזים בו כוחות פנימיים. אנו רוצים לעבור מסע בישיבה שבו חופרים ומגלים את הבאר המיוחדת של כל תלמיד. לכן הדגש המרכזי בישיבה הוא תהליך הצמיחה. התלמידים עוברים תהליכי עומק אישיים הנוגעים ברבדי הנפש הפנימיים, כשהצוות מכוון את התלמיד לפי אישיותו ומקומו.  
בתחילת היציאה לדרך אנו משקיעים בהקניית כלים ללימוד, להעמקה, לחשיבה ועוד. המטרה היא  לתת כלים לתלמיד כדי שיוכל לגדול בעצמו, והצוות החינוכי מלווה אותו בשלבי הצמיחה השונים ומכוון אותו לגלות את כוחותיו הפנימיים ואת האות המיוחדת שלו בתורה.
גם הגיוס לצה"ל נעשה בהכוונה אישית וישנה אפשרות לבחירת מסלול הסדר, ששסדר וישיבה גבוהה.
 
 
מאחדים כוחות בעיר האבות
ישיבת באר התחיה הוקמה בשנת תשע"ז ע"י הרב יוני הראש יחד עם בוגריו תלמידי הישיבה התיכונית 'אוהל שלמה' בבאר שבע, אשר חיפשו לבנות בניין של תורה בעיר האבות ולצמוח רוחנית ונפשית.

בשנת תשפ"א הישיבה התאחדה עם כולל האברכים של הגרעין התורני 'בית מוריה' בראשות הרב שמעון כהן ראש המוסדות ורב שכונה יא בבאר שבע. בעקבות כך הוכפלו מספר התלמידים בישיבה, והיא עברה בסיוע עיריית באר שבע למתחם קבע חדש.
כיום הישיבה בראשות הרב שמעון והרב יוני אשר מתווים דרך חינוכית משותפת המפרה ומשלימה אחד את השני.

powered by Art-up