תפריט
עולם חסד יבנה- רווחה
ראשי > עולם חסד יבנה- רווחה > מועדונית חזון עובדיה
תוכניות נוספות תחת עולם חסד יבנה- רווחה


מועדונית חזון עובדיה

תכנית חזון עובדיה פועלת לקידום ילדים בסיכון משכונה ג' בבאר שבע באמצעות תכנית חינוכית-טיפולית הפועלת במתחם בית הספר "חזון עובדיה" בשכונה. 

התכנית כוללת מסגרת טיפולית, מעודדת התפתחות בתוך בית הספר, ל-30 ילדים בכיתות א-ו בשעות הצהריים והערב. התכנית פועלת 5 ימים בשבוע ומעניקה לילדים סל כלים המאפשר להם להתמודד עם הרקע המשפחתי ממנו הם מגיעים ולצלוח את הדרך לחיים נורמטיביים בעתיד.

בכל כיתה משולבות מדריכה ובת שירות. מדריכה נוספת אחראית על התגבור הפרטני של הילדים וקידום אינדיווידואלי בעיקר בתחום השפתי. עובדת סוציאלית מלווה את הפעילות ואת משפחות התכנית, נמצאת בקשר רציף ומפנה לגורמי טיפול רלוונטיים בקהילה. אם בית דואגת לבישול הארוחות וליצירת אווירה ביתית ונעימה. 
במתחם פועל חדר מחשבים המשמש ללמידה ומכיל גם משחקי חשיבה גדולים לפיתוח הלמידה היצירתית. 
תכנית "חזון עובדיה" פועלת על פי מתכונת ייחודית של פעילות מועדונית בתוך שטח בית הספר ושמירה על תיאום בין הגורמים במערכת הלימוד הפורמאלית לבין צוות הבית החם. המודל הייחודי מלווה ע"י אגף החינוך ואגף הרווחה בעיריית באר שבע במטרה לתת את המענה הטוב ביותר לילדים. במקביל לטיפול הסוציאלי הניתן לילד ולהורים, התכנית מעודדת מצוינות לימודית ומיצוי הפוטנציאל האישי של כל אחד מהילדים, במטרה לאפשר את שילובם בעתיד במסגרות לימוד איכותיות. 
הקשר היציב והקבוע  בין צוות הבית החם לצוות בית הספר תורם רבות להתקדמות הילדים והמורים מרבים להיעזר במדריכים על מנת לסגור פערים אצל הילדים.  

שותפים
עיריית באר שבע באמצעות התכנית הלאומית (שמידט), קרן אספר שותפה בהפעלת גינה קהילתית במתחם בית הספר ותכנית לימודים בנושא תזונה.
 
powered by Art-up